Jednoduchý způsob jak používat elektrické natáčky

datum: 9.12.2015
Elektrické natáčky

Elektrické natáčky zblízka
Natáček je několik druhů – na suchý zip, kovové, magické a další. Ty elektrické se ovšem trochu liší a to tím, že tu působí teplo. Natáčky se nahřejí a poté se aplikují do vlasů. Doba, po kterou musí zůstat ve vlasech, je díky teplu nižší. Na druhou stranu si řada žen volí natáčky kvůli tomu, že jsou k vlasům šetrnější než kulmy nebo žehličky, pak jsou lepší klasické natáčky.

Elektrické natáčky se nahřívají zhruba 8 – 12 minut. Po nahřátí chvíli počkejte a můžete začít natáčky aplikovat. Dbejte vždy pokynů výrobce, abyste si vlasy nespálily.

Použití elektrických natáček
Elektrické natáčky nikdy nedávejte na mokré vlasy. Vždy na suché nebo jen mírně vlhké. Vlasy by před natáčením měly být čisté. Můžete natáčet i po umytí, ale nechte vlasy nejprve pořádně proschnout nebo je trochu vyfénujte studeným vzduchem. Před samotným natočením je ošetřete třeba olejíčkem. Ten zvláště doporučuji, pokud máte vlasy suché. Jinak použijte ochranný přípravek, který chrání vlasy před vysokým teplem. Pokud si občas i fénujete nebo žehlíte vlasy, tak se vám tento přípravek doma určitě neztratí.

Díky teplu netrvá natočení tak dlouho. Stačí počkat, až ve vlasech natáčky vychladnou, pak je můžete sundat.

Jak si natočit vlasy
Nejprve si vlasy rozdělte. Nejlepší je natáčet vlasy po vrstvách. To znamená, že si nejprve vezmete spodní vlasy a ostatní mezitím upevníte skřipcem tak, aby se vám nepletly. Na každou natáčku namotejte jen středně silný pramen. Záleží samozřejmě na velikosti natáček, ale vždy namotávejte jen tolik vlasů, kolik se jich na natáčku vejde. Pokud je vlasů hodně nebo vyberete pramen širší než je samotná natáčka, tak se nemusí navlnit dobře. Počítejte také s délkou vlasů. Dlouhé vlasy se na natáčky nemusí vejít. Pamatujte, že čím pečlivěji budete vlasy namotávat, tím lepší výsledek získáte.

Pokud máte natáčky s různým průměrem, začněte těmi největšími a ty menší si schovejte až na vrch hlavy. Prameny vlasů jim přizpůsobte.

Namotávejte od konce vlasů. Dávejte přitom pozor, aby se konečky nezkroutily. Je třeba je dobře přichytit. Vlasy by měly být na natáčce namotány dostatečně pevně.

 Proč článkuj.cz

  • Unikátní systém 60 ti kvalitních webů
  • Oborové portály
  • Vložení Vašeho PR článku během pár minut
  • Každý článek obsahuje až 3 zpětné odkazy
  • Získáte více zákazníků přes vyhledávače
  • Ušetříte čas a finance
  • Žádné obnovovací poplatky
  • Trvalé odkazy vysoké kvality